TJ Kelč

Hodnocení turnaje starších žáků - Ostrava

Neděle 7.1.2018

Hodnocení turnaje Fencor Hlubina Cup Ostrava

V neděli 7.1.2018 se kluci zúčastnili šestého ročníku, skvěle obsazeného turnaje, který sponzoroval Baník Ostrava. Byl to velký zážitek, na který se nedá zapomenout. Hrát v Ostravě v tak velké sportovní hale s týmy kategorie U-15, jako jsou TJ Unie Hlubina, TJ Klimkovice, MFK Havířov, FK Stará Bělá, TJ Vítkovice Svinov, TJ Sokol Hrabová, hrající i krajské soutěže. Naši kluci se jim dokázali vyrovnat a udělat si v Ostravě dobré jméno.  Za předvedenou hru dostali od pořadatele na cestu domů dokonce i medaili. Tomáš Kubeša si veze domů i cenu pro nejlepšího hráče.

Sestava: Jakub Novosad, René Kusein, Denis Kunovský alias Marcelo, Tomáš Kubeša, David Šnajdr, Jakub Graja, Martin Mlčák Messi, Matěj Chramosta, Vojtěch Pastrnek, Jakub Kubeša.

2

Teď pojďme k průběhu jednotlivých zápasů.

TJ Unie Hlubina : Kelč 1:0 V tomto zápase s domácím týmem se začalo hrát ostře a ve vysokém tempu. Naši kluci na to byli připraveni. Už v páté minutě se domácí dostali do šance, ale Kuba Novosad byl připraven. V sedmé minutě měl šanci Martin Mlčák, brankář soupeře ho rovněž vychytal. Hned nato v osmé minutě jsme dostali branku, ale kluci se nesesypali a ještě si vytvořili pár šancí, ale branka z toho nebyla.

Kelč - TJ Klimkovice 3:0 Ve druhém zápase naši kluci na Klimkovice vletěli hned od první minuty a už ve čtvrté minutě Martin Mlčák utekl obráncům a prostřelil brankáře. V šesté minutě soupeř zahrozil, ale Kuba Novosad si to v klidu pohlídal. V osmé minutě utekl podruhé Martin Mlčák, a znovu úspěšně střílel. Hosté se po druhé brance sesypali a naši kluci ještě více přitlačili a hned v desáté minutě David Šnajdr nahrál před branku Tomáši Kubešovi, který chladnokrevně zakončil. Pak jsme mohli dát ještě čtvrtou branku kdyby Matěj Chramosta netrefil tyč. Na branku vystřelil ještě i Kuba Graja, opět neúspěšně.

Kelč - MFK Havířov 1:1 Kluky čekal nejsilnější tým, který dostal zatím jen jedinou branku od Vítkovic. Naši kluci museli od první minuty bránit aby nepustili Havířov do velkých šancí. Moc to nepomáhalo, v šesté minutě  přes naše značné úsilí soupeř prostřelil naši brankářskou jedničku, přestože Kuba Novosad do té doby kluky podržel. V osmé minutě došlo ke střídání, které ač nebylo dokončeno, zneužili hráči soupeře, rozehráli útočníkovi, který rychle vyběhl ze střídačky, šel sám na branku a proměnil. Rozhodčí branku správně neuznal s ohledem na neukončené střídání našeho týmu. Svitla naděje udělat něco se zápasem a ono se to stalo, když ve dvanácté minutě nehlídaný Tomáš Kubeša dostal míč a utekl obráncům  i brankáři, který proti němu vyběhl a zakončil do prázdné branky. Díky tomu jsme remizovali jako druzí s nejsilnějším týmem.

FK Stará Bělá - Kelč 0:1 Na čtvrtý zápas asi dlouho budou vzpomínat jak v Ostravě, tak ve Staré Bělé. Kluci se do sebe pustili už od první minuty. Bylo vidět hodně osobních soubojů. Ve čtvrté minutě měla Bělá jasnou tutovku, ale náš Kuba Novosad skvěle zasáhl a soupeře vychytal. V sedmé minutě mohl dát branku Matěj Chramosta, ale jejich brankář byl úspěšný. Stará Bělá zvyšovala tempo a v deváté minutě mohla dát branku. Náš brankář ale střelu vyrazil do autu. Běžela desátá minuta když jsme rozehrávali aut u branky soupeře, Tomáš Kubeša dostal míč, otočil se kolem obránce, pohotově vystřelil a brankář byl bezmocný. Stará Bělá byla v šoku, přesto s tím chtěli něco udělat, ale to už jsme jim nedovolili a pohlídali si vedení až do konce.Po zápase pak i sám trenér Staré Bělé pochválil naše kluky, jak jsou šikovní.

TJ Vítkovice Svinov - Kelč 0:0 V pátém zápase nás čekaly Vítkovice. Zápas to byl hodně vyrovnaný. Už ve druhé minutě po pěkné akci mohl dát branku Martin Mlčák, ale jeho rána skončila vedle pravé tyče. Běžela čtvrtá minuta a my jsme Vítkovice zamkli na jejich polovině. Jejich brankář nemohl rozehrávat, musel to jen vyhazovat na útočníky a naši obránci to okamžitě vraceli na naše útočníky. Z toho jsme měli možnost zakončit, ale zase to bylo mimo. To trvalo jen do šesté minuty, pak už se to Vítkovicím nelíbilo a dostali se do gólové akce, ale naše brankářská jednička Kuba Novosad byl na správném místě připraven a skvělým zákrokem chytil míč. Již v osmé minutě měl soupeř další šanci, ale minul branku. V desáté minutě jsme měli šanci zase my, ale ani Matěj Chramosta nebyl úspěšný. Pak se už do konce zápasu nic nestalo a výsledkem byla remíza 0:0.

TJ Sokol Hrabová - Kelč 0:0 Šestý zápas byl napínavý jako kdyby se hrálo finále Ligy mistrů. Kluci, už když nastupovali, věděli, že jedině výhra je vynese na druhé místo. Pokud uhrají remízu, budou muset doufat, že na skóre by to mohlo být aspoň místo třetí. Oba týmy proto šly od první minuty do sebe pěkně ostře. Běžela druhá minuta,  Vojta Pastrnek nahrál Martinovi Mlčákovi, ten si přebral míč, obešel obránce a nacentroval před branku, kde naběhl Matěj Chramosta. Jasnou tutovku mu brankář chytil. Kluci jeli dál - už ve čtvrté minutě si Tomáš Kubeša narazil s Davidem Šnajdrem, ten mu vrátil do běhu, Tomáš si to zpracoval a vystřelil dělovku těsně mimo. Již v páté minutě zahrozila Hrabová, ale naše jednička Kuba Novosad byl připraven a pěkným zákrokem chytil míč do rukavic. V sedmé minutě naši obránci zkusili překvapit střelou z dálky, ale jak Vojta Pastrnek, tak i Kuba Kubeša, branku přestřelili. V deváté minutě Hrabová také vystřelila z dálky, pro Kubu Novosada to však nebylo nic složitého. V jedenácté minutě opět předvedl neuvěřitelný zákrok, když vytáhl míč z brankové čáry. Pak mu pomohli naši obránci René Kusein a Denis Kunovský, když míč odkopli. Další šance, kterou jsme měli, skončila vedle branky. A tak jsme zase jen remizovali.

Závěrem chci poděkovat panu Chramostovi a panu Mlčákovi, kteří nás na turnaj vezli svými auty.

Chci pozvat kluky ročníků 2003 a 2004

Kdyby z vás měl někdo zájem začít hrát fotbal, rádi ho přivítáme. Určitě přijďte si to zkusit na trénink, který máme v tělocvičně) každé pondělí od 17:00 do 19:00 hodin.