9. kolo, So 29.09 15:30

TJ Kelč

Hodnocení turnaje starších žáků - Kopřivnice

Hodnocení

V pátek 29.12.2017 jsme se zúčastnili v Kopřivnici Silvestrovského turnaje. Byl na velice dobré úrovni a jsem moc rád, že si kluci mohli na tomto turnaji zahrát a porovnat síly s takovými týmy jako jsou Slavia Opava, Odra Petřkovice, Kopřivnice a dívčí klub MFK Vítkovice. V naší soutěži na takové soupeře nenarazí. Skončili jsme na 7. místě z 10 účastníků, ale odvážíme si z Kopřivnice cenné zkušenosti.

Sestava: Jakub Novosad, Adam Svoboda, Denis Kunovský alias Marcelo, Tomáš Kubeša, David Šnajdr, Martin Mlčák alias Messi, Matěj Chramosta, Vojtěch Pastrnek, Jakub Kubeša.

Slavia Opava - Kelč 2:0

Vstup do turnaje se nám nepovedl jak jsme si přáli. "Domácí" byli o maličko lepší na míči než naši kluci. Bohužel už v šesté minutě jsme si nepohlídali protihráče, ten si krásně zpracoval míč a mezi nohama našeho brankáře ho poslal do branky. Naši kluci se ale nevzdali a vypracovali si dvě vyložené tutovky z brejku, ale v zakončení selhali - jak Denis Kunovský, tak i Tomáš Kubeša. V desáté minutě jsme dostali branku po špatné rozehrávce našeho obránce, kdy mu útočník soupeře míč vypíchl a vystřelil na branku. Kuba Novosad střelu vyrazil, ale proti dorážce už neměl šanci.

Odra Petřkovice - Kelč 0:2

Hodně vyrovnaný zápas. Už v páté minutě jsme se radovali, když Kuba Kubeša dal branku po krásné individuální práci s míčem kdy obešel obránce a vystřelil na branku. "Domácí" z Petřkovic si také vypracovali pár šancí, ale nebylo z toho nic. Jak plynul čas soupeř začínal nakopávat míče na útočníky ve snaze rychle vyrovnat, ale naše obrana si vedla velmi dobře a všechny přihrávky posbírala nebo blokovala. V deváté minutě jsme po krásné rychlé kombinaci, kdy to rozjel Tomáš Kubeša, dal Matějovi Chramostovi, ten přihrál Martinu Mlčákovi, který to vrátil Kubovi Kubešovi a ten zakončil. Byla to krásná tečka. Naznačil, že vystřelí, brankář spadl na zem a on ho obloučkem přehodil. Zdařilou akci odměnili diváci nadšeným potleskem. Zbývajících pár minut do konce si kluci pohlídali a pak už se radovali z výhry.

Kopřivnice - Kelč 2:1

Třetí zápas byl napínavý až do samotného konce. Hra se přelévala ze strany na stranu také díky mnoha osobním soubojům. Ale pak přišla v šesté minutě první branka když Martin Mlčák utekl po pravé lajně, nahrál před branku, kde mu naběhl Matěj Chramosta a chladnokrevně uklidil míč do branky. Ale moc dlouho jsme se neradovali. Po chybě, kdy jsme nepohlídali protihráče na pravé straně, ten dostal časovanou přihrávku do ulice, přebral míč a pohotově zakončil. O chvilku později jsme mohli vést zase my, ale to by nesměl Tomáš Kubeša střílet přímo do brankáře. Ve dvanácté minutě jsme dostali branku po akci jak se říká - "když nedáš - dostaneš". My ji dostali. Pro nás velká smůla.

Kelč - MFK Vítkovice 2:2

Čtvrtý zápas byl pro nás prestižní, protože jsme se utkali s dívčím týmem, kde samozřejmě kluci nechtěli prohrát. Děvčata na kluky vletěla bez servítků a už ve čtvrté minutě jsme prohrávali 1:0. Holky se radovaly, ale ne dlouho. Už v šesté minutě dvojice Martin Mlčák a Matěj Chramosta pěkné holky vyťukali a zakončili akci brankou, kterou střelil Martin Mlčák. Remízový stav trval jen do osmé minuty, kdy dostal Matěj Chramosta přihrávku do běhu a už ho žádná nezastavila a on prostřelil brankářku a vedli jsme 2:1. A bylo hned veselo. Ale pak musel v deváté minutě odstoupit obránce Adam Svoboda z důvodu malého zranění a už do konce turnaje nenastoupil. V desáté minutě holky vyrovnaly po špatné rozehrávce našeho obránce. Pak jsme měli ještě dvě šance my, u těch jsme selhali, a tak jsme remizovali. Tím jsme zakončili skupinu A.

Kelč - TJ Juřinka 0:1

Pátý zápas jsme hráli o umístění, aby jsme mohli skončit na 5. místě. Čekal nás soupeř ze skupiny B z Valašska - TJ Juřinka. Tenhle tým nás moc nepřekvapil, protože jsme ho znali. Věděli jsme jak hraje a co umí. Šance byly na obou stranách, většinu jich však pochytali brankáři, nebo skončily nad brankou. V osmé minutě si přivodil malé zranění náš brankář Kuba Novosad a musel být vystřídán. Do konce turnaje nastoupil do branky Martin Mlčák. Útočník protivníka mu v jedenácté minutě udělal kličku a skóroval do prázdné branky.

Kelč - MFK Vítkovice 1:0

Poslední šestý zápas o konečné umístění jsme hráli zase se známým soupeřem - týmem holek MFK Vítkovice. Tentokrát to bylo o to horší, že jsme byli oslabení o naši brankářskou jedničku, Kubu Novosada a obránce Adama Svobodu. Naštěstí tenhle zápas se už klukům povedl a holkám žádnou velkou akci nedovolili a hráli svoji hru. Nechtěli s nimi remizovat jako ve skupině. Už ve druhé minutě po pěkné nahrávce mohl Tom Kubeša střelit gól, ale brankářka ho vychytala. Ve čtvrté minutě měly velkou šanci holky, ale tu zase vychytal Martin Mlčák. Pak přišla šestá minuta a po pěkné nahrávce Denise Kunovského na Tomáše Kubešu se Tom rozběhl a brankářku prostřelil. Vedli jsme 1:0. Kluci se radovali, ale dali si na holky pozor. I ony měly ještě pár šancí ale dvojice obránců Vojta Pastrnek a Denis Kunovský alias Marcelo, kteří byli v tu dobu na hrací ploše, už holky k zakončení nepustili. A tak jsme vyhráli nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Chci poděkovat panu Chramostovi a panu Mlčákovi, kteří nás na turnaj vezli svými auty.